12. ročník Velké ceny Gusty Péši

21. 4. 2008 Od miroslav.viteznik

Minimaraton Velká cena Gusty Peši po dvanácté
V sobotu 19. dubna 2008 uspořádal chaberský Sokol již 12. ročník běžeckých závodů pod souhrnným označením Velká cena Gusty Peši. Jde o velmi populární závodění – dopoledne dětí, odpoledne dospělých.
Dětí se sešlo od nejmenších až po dorostenecký věk celkem 38. Byly rozděleny podle věku do několika závodních kategorií, ty nejmenší (od dvou let) měly při běhu fyzickou oporu a traťové vedení „za ruku“ od svých velkých průvodců, větší se chovaly se suverenitou již zkušených závodníků. A kdo vyhrál? Inu všichni, protože se zúčastnili!
Ovšem – ti nejlepší z každé kategorie dostali zlaté, stříbrné a bronzové medaile a věcné ceny.
Zatímco dětským závodům počasí přálo, na odpolední minimaraton se snesla z oblak pořádná dávka vody. Slouží však ke cti všem dospělým závodníkům i závodnicím, že těch 4500 metrů trati absolvovali všichni i v dešti a nikdo nevzdal!
Závodících bylo celkem 44, z toho bylo deset žen. Pozoruhodné bylo také věkové rozložení statujících – u mužů od 28 do 78 let, věk závodnic se pohyboval v rozmezí od 18 do 67 roků. Hodí se také podotknout, že déšť neodradil ani starostku Chaber Jarku Plevovou od startovního výstřelu!
A po doběhnutí posledního běžce se v sokolovně konalo tradiční přátelské posezení a pohoštění účastníků, kterého se zúčastnili i syn a dcera Gusty Peši. Byly operativně vytištěny výsledkové listiny, vyhlášeni vítězové v každé kategorii a předány ceny.
Počasí se umoudřilo, v duších účastníků se rozhostila pohoda, byly podpořeny dobré mezilidské vztahy. Nezbývá než dodat: dvanáctý ročník je za námi, opět to vyšlo, zvládli jsme to po sokolsku.

Miroslav Vítězník